Aktuality

11.05.2018 09:00

Výsledky Moravského derby - ZV se zadáním titulu CACT:

Výsledková_listina_se_známkami_ZV_ohařů 2018.pdf

Zpráva vrchního rozhodčího:

Zpráva_VR_z_Moravské__derby_2018.doc

27.03.2018 09:19

V dokumentech nově naleznete přihlášku a propozice k letošní klubové výstavě ve Slavkově.

12.09.2017 09:45

Výsledkový listina:

Výsledková_listina_MSH 2017.pdf

 

VZ   jako    7.ročník memoriálu Stanislava Hloucha

První  dojmy z VZ  MSH

Je pátek 8. Září 2017, těsně po poledni  přijíždím do obce Kobylí na Moravě  a nad kopcem osázeným vinicí  zvaný od nepaměti  Lácary  svítí  sluníčko.Těším se na setkání  již  se starými přáteli z MS Kobylí  na Moravě.Při  výstupu z auta mě nádherně zavoní  maso na kotlíku u kterého  sedí  starší z bratrů Svobodových ve své  typické  zástěře.Srdečně se vítáme, ruka podání a přátelské poplácání od všech  přátel myslivců, kteří  se budou  následující  víkend starat o naší kynologickou  rodinu.Z lesa od Lácar vychází parta myslivců a to  sluníčko  na obloze se převtěluje do očí  kamaráda Luboše Blažka.Nevím jak to tento člověk dělá,ale jeho úsměv je nádherně pracovitý.Hospodář místního  MS a kynolog tělem a duší a jeho  rozzářený obličej hlásí  vše připravené.S ekonomkou Janou Malou  jejím  přítelem Jaroslavem a také s Jupem  začnem připravovat tiskové  středisko pro zdárný průběh 7. Ročníku Memoriálu  Stanislava Hloucha.Tentokrát s počítačovým expertem a členem výboru KO přítelem Františkem Konečným.Z vinic se vyloupne světlý offroad a přijíždí vedení  memoriálu z obhlídky revíru a míst kde se budou konat všestranné zkoušky. Srdečné objetí od ředitele memoriálu a člověka s rovným srdcem Vítka Svobody je na místě.V kuchyni se mihne krásná blondýnka, manželka ředitele i tam letí podání  rukou a přátelské úsměvy.Starší  z bratrů Svobodových  hlásí letos za vše může tato žena  a má  pravdu, protože svíčková nebo směs kotlíkových  mas je snad z grandhotelu.

Vítám se s vrchním rozhodčím přítelem Františkem Zahradníčkem, kamarád Broněk Procinger přijíždí od vody a i on co  by správce memoriálu hlásí  vše připravené.Kolem 16 hodiny dojíždí ostatní  rozhočí, všechny jménem KKO vítám, zvláštní objetí patří  dávnému príteli  Jendovi  Tomanovi.

Počítač jede na plné obrátky, Franta Konečný  a Jana Malá  zadávají poslední  informace a vše se připravuje na neoficiální zahájení a losování  7. Ročníku  Memoriálu  Stanislava Hloucha.

O průběhu zkoušek z pozice neztranné vás budu informovat v dalším příspěvku.

Vítězem 7. Ročníku MSH se stala Charka z Černých blat vedená  Jiřím  Pospíšilem   491 bodů.

 

Zdenek  Putna

autor je členem výboru KKO z.s.

19.09.2016 11:28

Zpráva   vrchního   rozhodčího

Podzimní zkoušky se zadáváním pracovního  titulu CACT a R. CACT pořádál klub krátkosrstý ohař  Brno  pod záštitou OMS Břeclav v honitbě Mysliveckého  spolku Velké Pavlovice. Na nástupu  přivítal výcvikář klubu  všechny přítomné. VR rozdělil nastoupené psy do 3 skupin. Zkoušelo se v krytinách strniště jeteliny a kukuřice, hledání ve vyšších  travnatých  a jetelinovitých porostech.Revír dobře zazvěřený srstnatou a pernatou zvěří, každý  pes měl možnost vystavování  na bažantí  či zaječí  zvěři, prokázat klidy před touto  zvěří. Počasí  výborné pro práci psů, mírný  jihovýchodní  vítr pod mrakem.Chování  vůdců a korony ukázněné bez protestů, posuzováno  dle pravidel ZŘ.

Přihlášeno 13 psů, nastoupilo 12.

V I. ceně uspělo 11 psů, 1 pes ve druhé  ceně.

Datum:  17. 9. 2016                          vrchní rozhodčí Jaroslav Malý

 

1. místo - NKO Brita z Višňové s vůdcem Františkem Konečným s počtem bodů 296 I. cena CACT

2. místo - MOD Cedrik z Hanačova s vůdkyní MVDr. Alenou Kosovu s počtem bodů 292 I. cena CACT

3. místo - NKO Dedy Hastrmánek s vůdcem Pavlem Konečným s počtem bodů 292 I. cen res. CACT

 

Výsledková listina:

Výsledková_listina_se_známkami_PZ_ohařů.pdf

01.08.2016 12:51

Výsledková listina Lesní zkoušky: Výsledková_listina_se_známkami_LZ_ohařů.pdf

Výsledková listina ZVP: Výsledková_listina_se_známkami_ZVP_ohařů.pdf 

Zpráva VR z Jihomoravského poháru

Soutěž Jihomoravský pohár zkoušky lesní a vodní pořádané klubem KKO se sídlem v Brně pod záštitou OMS Brno-venkov, v lese v Neslovicích nastoupeno 13 psů z toho 6 v I. ceně 2.  Ve II ceně a 5 psů neuspělo. V neděli vodní práce v Mohelně nastoupilo 13 psů z toho v I. ceně 8 psů ve druhé 3 psi a 2 psi neuspěli. Pořadatel připravil vyspělou a čerstvou zvěř. Zkoušky se konaly za slunečného počasí.

Zahájení a ukončení zkoušek vedl výcvikář klubu Zdeněk Putna, přivítal všechny významné hosty a sboru rozhodčích představil vůdce a jejich svěřence.

Vůdci předváděli zkušeně, mezi nimi i 3 ženy. Nebyl podán žádný protest ani stížnost. Rozhodčí dodržovali zkušební řád.

Pořadatelská organizace zkoušek na vysoké úrovni.

Poděkování patří Mysliveckému spolku Háj Neslovice v čele s Jaromírem Šmídkem a Mysliveckému spolku Mohelno v čele s Milošem Nováčkem.

 

 Jaroslav Malý

 Vrchní rozhodčí

1 | 2 | 3 | 4 >>

Kontakt

Klub krátkosrstý ohař z. s. Lešanská 1176/2A
141 00 Praha - Chodov
Číslo účtu: 1349982339/0800